امکان ویژه جاب: انتشار آگهی‌ها و مدیریت استخدام در وبسایت کارفرما

آیا برای کسب‌وکارتان وب‌سایت دارید؟ آیا در وب‌سایت خود صفحه «همکاری با ما» یا «فرصت‌های شغلی»دارید که آگهی‌های شغلی‌تان را آنجا منتشر کنید، یا تا به حال کسب‌وکارهایی را دیده‌اید که چنین صفحه‌ای در سایتشان داشته باشند؟ سرویس بسیار ویژه‌ای که سامانه جاب ارائه می‌دهد، ایجاد «صفحه‌ی اختصاصی استخدام» هر شرکت تحت دامنه‌ی خود شرکت و بدون نیاز به برنامه‌نویسی است. با استفاده از این سرویس، کارفرمایان می‌توانند تمام فرآیند استخدامی شرکت خود، از ارسال درخواست استخدام گرفته تا پیگیری وضعیت استخدام را تحت دامنه‌ی خود مدیریت کنند. در ادامه به معرفی این امکان ویژه در جاب خواهیم پرداخت.

صفحه اختصاصی استخدام

استفاده از صفحه اختصاصی استخدام، چه مزایایی برای من دارد؟

از آنجایی که بیشتر کسب‌وکارها و شرکت‌های شناخته‌شده، آگهی‌های شغلی‌شان را در سایت خودشان منتشر می‌کنند، یکی از مهم‌ترین مزایای صفحه استخدام، افزایش اعتبار برند و وب‌سایت شما است. شما می‌توانید با انجام تنظیماتی ساده برای دامنه شرکت، مجموعه‌تان را از وجود یک وبسایت اختصاصی که شامل تمام اطلاعات شرکت اعم از معرفی شرکت، فرهنگ کاری شرکت، تمام آگهی‌های استخدام شرکت و صفحات شرکت در شبکه‌های اجتماعی است، بهره‌مند کند که علاوه بر مزیت تبلیغاتی برای بهتر دیده شدن شرکت، آن مجموعه می‌تواند تمام آگهی‌های استخدام خود و رزومه‌های دریافتی کارجویان را در این صفحه مدیریت نماید.

علاوه بر این، کارفرما یا نماینده شرکت می‌تواند از رزومه های دریافتی، خروجی‌های متفاوت با توجه به نیاز خود و با فرمت دلخواه دریافت کند. همچنین می‌تواند به راحتی در رزومه‌های دریافتی جست‌وجو کند. وجود تمام این امکانات در یک صفحه و یکپارچگی آنها، مدیریت رزومه‌های دریافتی را بسیار ساده می‌کند و از سردرگمی کارفرما و کارجو جلوگیری می‌نماید. برای دیدن یک نمونه وب‌سایت اختصاصی، صفحه‌ استخدامی نخبگان جوان را ببینید.

ساختن صفحه استخدام در سایت کسب‌وکار من چه پیش‌شرط‌هایی دارد؟

برای اینکه بتوانید از امکانات صفحه استخدام جاب در سایت خودتان استفاده کنید، ابتدا باید حسابتان را به VIP ارتقاء دهید. برای این کار در پنل مدیریتی روی تنظیمات کلیک کرده و سپس در صفحه‌ی بازشده روی «خرید اشتراک VIP» کلیک کنید. به‌جز این، می‌توانید با این لینک نیز به‌طور مستقیم به صفحه اشتراک‌ بروید.

کاربران سایت من چطور به صفحه استخدام دسترسی خواهند داشت؟

اگر شرکتی صاحب وبسایت example.com باشد، با استفاده از این سرویس ویژه‌ی جاب می‌تواند وبسایت استخدام شرکت خود را تحت دامنه‌ای دلخواه مانند jobs.example.com  به سادگی ایجاد کند. کاربران می‌توانند در این آدرس آگهی‌های شما را مشاهده کنند و از طریق سایت شما رزومه‌شان را ارسال نمایند.

برای نمایش آگهی‌ها در سایت شرکتم، چه تنظیماتی باید انجام دهم؟

این کار دو مرحله دارد. ابتدا باید در پنل جاب آدرس موردنظرتان برای صفحه استخدام را وارد کنید، سپس در مرحله دوم، در سرور میزبان سایتتان باید تنظیماتی انجام دهید. فراموش نکنید که در هر مرحله از این فرایند، می‌توانید با پشتیبانان سایت جاب تماس بگیرید تا مشکلات احتمالی را بررسی و رفع کنند.

برای مرحله اول، ابتدا باید در پنل مدیریتی، وارد قسمت «تنظیمات» شوید و زیر قسمت «وبسایت اختصاصی» هم، روی «تنظیمات» کلیک کنید.

سپس آدرسی که می‌خواهید برای صفحه استخدامتان داشته باشید را در فیلد این صفحه وارد کنید. دقت کنید که اگر آدرس سایت شما example.ir باشد، در این فیلد باید https://job.example.ir را بنویسید. در این فیلد می‌توانید به‌جای «job»، هر کلمه دیگری که دوست دارید وارد کنید.

بعد از انجام این کار، لازم است که در سرور میزبان سایت‌تان تنظیماتی انجام دهید تا آدرسی که در مرحله قبل در پنل جاب وارد کردید را به سایت ما متصل کند تا بتوانیم صفحه اختصاصی استخدامتان را تامین کنیم. برای این کار کافیست از پشتیبان سایت خود بخواهید مراحل زیر را انجام دهد

۱. ابتدا در یک پنل DNS دلخواه و یا از طریق واسطی که دامنه خود را خریداری نموده اید تغییر زیر را انجام دهید.

YOUR-DOMAIN CNAME job.ir

برای مثال اگر می خواهید لندینگ از طریق دامنه job.example.ir دیده شود، می بایست:

job.example.com CNAME job.ir

۲. صبر کنید تا تغییر انجام شده در DNS در تمام سرورهای کشور یا جهان پخش شود. (تذکر: بسته به جایی که دامنه را خریداری می کنید ممکن است از چند ثانیه تا چند ساعت طول بکشد.)

۳. حال وبسایت اختصاصی شما باید در این آدرس قابل دسترس باشد.

http://job.example.ir

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *